Archiv

Únor 2017


Únor

15

15. Únor


Praha, Národní muzeum

Paní Olga Sommerová uvede část filmu Medela o Peru a Nadačním fondu Inka. Po filmu bude s diváky besedovat - na pozvání paní Sommerové - také Olga Vilímková.Leden 2017


Leden

17

17. Leden


Praha 6, Pelléova vila, Pelléova 10

Přednáška o současném životě Inků a Mayů s promítáním.

~

Leden

1

1. Leden


PF 2017

Milí kmotři a přátelé nadačního fondu Inka, děkujeme vám za přízeň projevenou v roce 2017. Srdečně vám přejeme poklidné prožití vánočních svátků s vašimi nejbližšími a také úspěšný vstup do nového roku!

PF 2017


Červenec 2016


Červenec

1

1. Červenec


Peru

Po vedení zájezdu O.V. pro CK Čedok supervize aktivit podporovaných NF Inka, možný doprovod na návštěvách kmotrů v peruánských rodinách.Červen 2016


Červen

6

6. Červen


Praha, Clam-Gallasův palác, 18:00

Nadační fond Inka a Spolek Praha-Cáchy/Aachen si Vás dovolují srdečně pozvat na přednášku Slavná říše Inků a její potomci. Za tým NF Inka se na 19. setkání přátel Nadačního fondu Inka těší Olga Vilímková a Zdeňka Mikolášková.

Pozvánka


Květen 2016


Květen

18

18. Květen


Praha, kulturní centrum Dlabačov

Život indiánů v Andách Peru - cestování mimo turistické trasy.Duben 2016


Duben

26

26. Duben


Brno, MZM - pavilon Anthropos, 13:00

Olga Vilímková: přednáška Pán ze Sipánu, možné setkání s kmotry po předchozí dohodě. Více informací o výstavě „Země na obzoru - objevujeme Ameriku“ naleznete na stránkách Moravského zemského muzea.

~

Duben

16

16. Duben


Praha, Instituto Cervantes

Přednáška na téma střední Ameriky: Athena Alchazidu – Odraz postavení žen v Salvádoru v salvádorské literatuře, Kateřina Klápšťová – Vnímání posvátné kukuřice v Mexiku, Olga Vilímková – Tradiční výchova a vzdělávání Mayů v Guatemale, přednášky ve španělštině s tlumočením.

~

Duben

4

4. Duben


Náchod, gymnázium, 11:50-15:30 přednášky na gymnáziu, 17:00 přednáška v knihovně

Přednáška Olgy Vilímkové o životě indiánů v Peru a Guatemale, rozvojové projekty NF Inka, možné setkání s kmotry po předchozí dohodě.

Knihovna:
Srdečně zveme na přednášku - besedu s promítáním o životě současných Inků v Peru a Mayů v Guatemale. Seznámíme se s každodenním životem indiánů - jejich obydlím, oděvy, jazykem a vztazích v rodině a v komunitě i s průběhem menších obřadů a velkolepých slavností. Podíváme se také do oblastí, kde se "zastavil" čas a indiáni žijí jako v dobách svých slavných předků - Inkové s velkým respektem k duchům hor a Mayové ve znamení posvátného kalendáře.Březen 2016


Březen

13

13. Březen


Praha

Setkání donátorů nadačního fondu Ecolibri (prez. Kateřina Věnečková, pomoc indiánům v Guatemale), drobný příspěvek Olgy Vilímkové: Každodenní život Mayů v Guatemale.

~

Březen

7

7. Březen


Ostrava, gymnázium, 10:00

Olga Vilímková: přednáška ve španělštině o současném životě indiánů v Peru a změnách v posledních letech, rozvojové projekty NF Inka – Španělský kulturní týden, možné setkání s kmotry po předchozí dohodě.

Leták
Úvod | Projekty v Peru | Aktivity v ČR | Tým NF Inka | Inka v médiích | Kalendář akcí | Fotogalerie | Život indiánů | Spolupráce