Archiv událostí

Leden 2020


Leden

1

1. Leden


PF 2020

Milí kmotři a přátelé nadačního fondu Inka, děkujeme vám za přízeň projevenou v roce 2019. Srdečně vám úspěšný vstup do nového roku!

PF 2020  


Duben 2018


Duben

20

20. Duben


Brno, Učebna Z9 FRRMS Mendelu (tř. Gen. Píky 7), 10:00

Zveme Vás na přednášku nazvanou „Život a lidé v Andách v Peru - příležitosti a výzvy“. Uskuteční se v Brně na Fakultě regionálního rozvoje a mezinárodních studií Mendelovy univerzity (třída Generála Píky 2005/7, Brno-Královo Pole).

Přednáška představí současnou situaci indiánů v Andách v Peru. V průběhu posledních let došlo v životě Quechuů k obrovským změnám, které přinesly venkovským obyvatelům živícím se převážně zemědělstvím a pastevectvím nové příležitosti i výzvy. Rovněž se budeme zabývat rozvojovými projekty, jednak činností Nadačního fondu Inka se sídlem v ČR (v Peru působí od roku 2001) a také peruánskou státní politikou rozvoje venkova.

Událost: Facebook

Leták


Březen 2018


Březen

14

14. Březen


Národní muzeum Praha, Václavské nám. (nová budova), 19:00

Beseda - paní Eva Holubová vzpomíná na návštěvu peruánských indiánů (fotografie a členka v besedě Olga Vilímková).Únor 2018


Únor

16

16. Únor


Poděbrady, Dům seniorů - Tyršova 678/21, 10:00

Pořad Křeslo pro hosta: Život indiánů dnes.Leden 2018


Leden

1

1. Leden


PF 2018

Milí kmotři a přátelé nadačního fondu Inka, děkujeme vám za přízeň projevenou v roce 2017. Srdečně vám přejeme poklidné prožití vánočních svátků s vašimi nejbližšími a také úspěšný vstup do nového roku!

PF 2018  


Červenec 2017


Červenec

14

14. Červenec


Podpořte knihu „Vždy je cesta“

Příběh (nejen) o překonávání překážek. Předplaťte si netradiční cestopisný román na základě pravdivých událostí. Tištěná kniha, ekniha a audiokniha, s názvem VŽDY JE CESTA, aneb Ztracený bílý muž a chromý pes napříč kontinenty.

>>> Přejít na Hithit.com

 


Květen 2017


Květen

2

2. Květen


Praha, kavárna klubu Cross, Plynární 23, 19:00

Guatemala – reforma nebo druhá conquista? Zveme vás na další večer z cyklu "Zadní dvorek Ameriky-mocenský vliv USA a korporací na politiku zemí Latinské Ameriky", tentokrát věnovaný Guatemale, reformní politice Jacoba Árbenze a vlivu následných vojenských diktatur na původní indiánské obyvatelstvo. Promítat budeme dokument When the Mountains Tremble/Když se hory chvějí (Guatemala 1983, 83 min.) v původním španělském a anglickém znění s českými titulky. Po filmu následuje diskuse, úvodní slovo pronese a hostem večera bude dr. Olga Vilímková. Vstup volný.

Událost: Facebook/Twitter

Leták


Duben 2017


Duben

29

29. Duben


Brno, FF MU, 10:00

América Latina Hoy / Konference o Latinské Americe ve španělštině, Facultad de Filosofía y Letras, Universidad Masaryk, Arna Nováka 1, Brno 602 00, Aula B 2.24

Program


Únor 2017


Únor

15

15. Únor


Praha, Národní muzeum

Paní Olga Sommerová uvede část filmu Medela o Peru a Nadačním fondu Inka. Po filmu bude s diváky besedovat - na pozvání paní Sommerové - také Olga Vilímková.Leden 2017


Leden

17

17. Leden


Praha 6, Pelléova vila, Pelléova 10

Přednáška o současném životě Inků a Mayů s promítáním.Červenec 2016


Červenec

1

1. Červenec


Peru

Po vedení zájezdu O.V. pro CK Čedok supervize aktivit podporovaných NF Inka, možný doprovod na návštěvách kmotrů v peruánských rodinách.Červen 2016


Červen

6

6. Červen


Praha, Clam-Gallasův palác, 18:00

Nadační fond Inka a Spolek Praha-Cáchy/Aachen si Vás dovolují srdečně pozvat na přednášku Slavná říše Inků a její potomci. Za tým NF Inka se na 19. setkání přátel Nadačního fondu Inka těší Olga Vilímková a Zdeňka Mikolášková.

Pozvánka


Květen 2016


Květen

18

18. Květen


Praha, kulturní centrum Dlabačov

Život indiánů v Andách Peru - cestování mimo turistické trasy.Duben 2016


Duben

26

26. Duben


Brno, MZM - pavilon Anthropos, 13:00

Olga Vilímková: přednáška Pán ze Sipánu, možné setkání s kmotry po předchozí dohodě. Více informací o výstavě „Země na obzoru - objevujeme Ameriku“ naleznete na stránkách Moravského zemského muzea.

~

Duben

16

16. Duben


Praha, Instituto Cervantes

Přednáška na téma střední Ameriky: Athena Alchazidu – Odraz postavení žen v Salvádoru v salvádorské literatuře, Kateřina Klápšťová – Vnímání posvátné kukuřice v Mexiku, Olga Vilímková – Tradiční výchova a vzdělávání Mayů v Guatemale, přednášky ve španělštině s tlumočením.

~

Duben

4

4. Duben


Náchod, gymnázium, 11:50-15:30 přednášky na gymnáziu, 17:00 přednáška v knihovně

Přednáška Olgy Vilímkové o životě indiánů v Peru a Guatemale, rozvojové projekty NF Inka, možné setkání s kmotry po předchozí dohodě.

Knihovna:
Srdečně zveme na přednášku - besedu s promítáním o životě současných Inků v Peru a Mayů v Guatemale. Seznámíme se s každodenním životem indiánů - jejich obydlím, oděvy, jazykem a vztazích v rodině a v komunitě i s průběhem menších obřadů a velkolepých slavností. Podíváme se také do oblastí, kde se "zastavil" čas a indiáni žijí jako v dobách svých slavných předků - Inkové s velkým respektem k duchům hor a Mayové ve znamení posvátného kalendáře.Březen 2016


Březen

13

13. Březen


Praha

Setkání donátorů nadačního fondu Ecolibri (prez. Kateřina Věnečková, pomoc indiánům v Guatemale), drobný příspěvek Olgy Vilímkové: Každodenní život Mayů v Guatemale.

~

Březen

7

7. Březen


Ostrava, gymnázium, 10:00

Olga Vilímková: přednáška ve španělštině o současném životě indiánů v Peru a změnách v posledních letech, rozvojové projekty NF Inka – Španělský kulturní týden, možné setkání s kmotry po předchozí dohodě.

Leták  
Úvod | Ukončené projekty v Peru | Aktivity v ČR | Tým NF Inka | Inka v médiích | Kalendář akcí | Fotogalerie | Život indiánů | Spolupráce  ]